יש לכם צילינדר? אתם לא צריכים יותר משקפיים

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

אם אתם בעלי משקפיים ושנים רציתם להוריד אותם לזמן מה ולשים במקום זאת עדשות, אך לא יכולתם רק בגלל שיש לכם משקפיים עם צילינדר, הקשיבו היטב לבשורה הבאה – אתם לא צריכים יותר משקפיים. הכירו את עדשות המגע עם צילינדר.

הניחו את המשקפיים בצד

בעבר, הסובלים מאסטיגמציה, מצב בו מערכת הראייה של אדם בנויה בצורה אליפטית במקום עגולה ולכן קרני השמש שחודרות את האישון מתמקדות בשתי נקודות במקום בנקודה אחת, לא יכלו לשים עדשות רגילות, מכיוון שהיה חסר להם את הצילינדר שיעזור להם למקד את הראייה בנקודה אחת. העדשות היו מחליקות מהעין, הראייה הייתה עדיין מטושטשת ולא ממוקדת וכל החוויה הייתה לא נוחה במיוחד. כיום, עם התפתחות השוק, המדע והרפואה, כבר התחילו לייצר עדשות מגע צילינדר.

כל אחד יכול

בעזרת טכנולוגיה פיתחו רופאים ומדענים עדשות מגע צילינדר על מנת לאפשר לאוכלוסיה רבה שסובלת מהבעיה להרכיב גם הם עדשות מגע בעת הצורך או על פי רצונם החופשי. כיום מיוצרות גם עדשות לבעלי צילינדר גבוהה וגם עדשות לבעלי צילינדר נמוך. ניתן למצוא עדשות מגע צילינדר לשימוש יומי ולשימוש חודשי ממש כמו עדשות רגילות. כעת, גם אלו שסובלים מאסטיגמציה יוכלו ליהנות מעדשות מגע ולהשאיר את המשקפיים בצד.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן