מה אפשר לעשות בטיפולי PRP?

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

מהם טיפולי PRP?

טיפולי PRP אלו הם טיפולים המאיצים תהליכי החלמה טבעיים של הגוף באמצעות הזרקת טסיות דם המכילות גורמי גדילה שמעודדים את התחדשות הרקמות. למעשה, מדובר בחלבונים הקיימים באופן טבעי בדם.

באמצעות ההזרקה, ניתן להביא להיווצרותן של רקמות חדשות ובריאות המתפקדות בצורה תקינה. הטיפולים האלה שכיחים מאוד ברפואה המודרנית, ויש בהם שימוש נרחב באורתופדיה כגון בטיפולים למניעת התקרחות או לפין לטיפול באין אונות או טיפול בשפיכה מוקדמת.

כיצד מבוצע טיפול PRP למניעת התקרחות?

השאלה שחוזרת על עצמה אצל רוב הגברים כשמתחילים להופיע המפרצים היא איך למנוע התקרחות? טיפולי PRP הם בדיוק התשובה גורמי הגדילה שמוזרקים מאוחר יותר, מזוקקים ראשית מתוך דמו של המטופל, כאשר בשלב הראשון לוקחים מנת דם קטנה מהמטופל. לאחר מכן היא עוברת תהליך זיקוק באמצעות צנטריפוגה, ולבסוף מוזרקת בחזרה לעור הקרקפת. בכך ניתן לחזק את שורשי השיער, וגם לעורר צמיחה בזקיקי שיער רדומים. 

בנוסף, ניתן במידת הצורך לשלב שימוש בתרופות מרשם. אולם, שילוב הטיפול התרופתי הוא אינו חובה ואינו מתאים לכולם, וניתן לעשות זאת אך ורק לאחר קבלת ייעוץ מקיף מרופא מוסמך.

אילו טיפולים נוספים מתבצעים בשיטת PRP?

טיפולים לאין אונות ושפיכה מוקדמת – טיפולי PRP לפין הם טיפולים שנועדו למנוע מצב של חוסר יכולת להשיג זקפה ומבוססים על הזרקת טסיות דם עם גורמי גדילה שמאיצים תהליכי החלמה טבעיים בפין ויוצרים רקמות עור חדשות. 

טיפול פנים – טיפולי PRP במקרים כאלו נועדו לסייע בטשטוש צלקות, טיפול בפצעי אקנה, החלקת קמטים לעור הפנים, טיפול בפיגמנטציה והצערת מראה עור הפנים והענקת מראה זוהר ורענן.

טיפולים במרפק או בכתף – כאן מטרת הזריקה היא להימנע או להרחיק ככל האפשר את הצורך בניתוח במקומות אלו בשל קרעים ודלקות בגידים. באזורים אלו, השרוול המסובב במקום עלול להינזק בשל פציעות שונות שנוצרות בשרירים. אחת מהדוגמאות הבולטות איתן נועד להתמודד הטיפול הינה תסמונת הכתף הקפואה, שבה יש הגבלה במרפק הכתף באופן שגורם לקושי וכאב יומיומי בביצוע פעולות פשוטות. 

טיפול בברך או בירך – מטרת הזריקה כאן נועדה בעיקר להתמקד בעידוד תהליכי הריפוי בפציעות ומחלות שונות באזורים אלה, אשר נובעות בעיקר בשל פציעות ספורט. 

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן