ניקוי ספות – טיפים לניקוי ביתי

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

אם אתם אוהבים לארח, אם יש לכם ילדים ואם פשוט הספות שלכם סובלות משחיקה ובלאי טבעי וכבר ממש לא נראות כמו ביום שרכשתן אותן, הגיע הזמן להשקיע בניקוי ספות. אספנו עבורכם את כל הטיפים לניקוי ספות ביתי, במינימום הוצאות ועם מעט מאמץ, כדי שתוכלו לחזור לשבת על ספות היגייניות ויפות.

  1. בדקו את סוג הסיב ממנו עשויה הספה

סוג הסיבים מהם עשויה הספה, משפיע משמעותית על אופן הניקוי שלה ועל חומרי הניקוי שאפשר להשתמש בהם. אם הספה תוצרת חו"ל תמצאו עליה תווית המפרטת את החומרים שמהם היא עשויה, כולל סוגי הסיבים. אם היא תוצרת הארץ ייתכן שתצטרכו להשקיע בבירור נוסף על-פי סוג הדגם, בחנות ממנה רכשתם את הספה או חנות רהיטים מקצועית אחרת. 

  1. השקיעו בהכנות

לפני שאתם מתחילים לנקות את הספה עצמה, יש להכין את המשטח לקראת ניקוי יסודי באמצעות סילוק ראשוני של אבק, לכלוך, פרוות בעלי חיים וכדומה. השתמשו בגלגל דביק ושואב אבק כדי להכין את הספה לניקוי יסודי ורק כשתהיו בטוחים שסיימתם את השלב הזה, התקדמו לשלב המערב חומר ניקוי.

  1. בחרו היטב את חומרי הניקוי שלכם

ניקוי ספות יכול להתבצע באמצעות חומר ניקוי ייעודי, כמו זה של חברת אס או אס קלין, המציעה חומר ניקוי ספות לניקוי ביתי עצמאי. לחלופין, אתם יכולים להכין את חומר הניקוי שלכם בעצמכם, מחומרים שיש בכל בית. ערבבו 2 כוסות מים עם כוס חומץ, מיץ משני לימונים סחוטים, כף מלח וכף סודה לשתייה. ערבבו היטב את החומרים ושפכו אותם לבקבוק ריסוס (שפריצר). רססו מהחומר על המושבים ועל משענות הספה.

  1. השתמשו במברשת הנכונה

יש סיבים המצריכים ניקוי עם מברשת עדינה ויש סיבים המצריכים מברשת גסה. התאימו את המברשת לסוג הסיב וכעשר דקות לאחר שריססתם את הספה עם חומר הניקוי הטבעי, הברישו אותה היטב. אם מדובר בכתמים בעייתיים, טבלו את המברשת ישירות בחומר הניקוי והברישו שוב.

לאחר מכן, ייבשו את הספה עם מטלית כותנה והמתינו לייבוש מלא.

FURNITURE CLEANING!!

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן