הנמכת תקרה במינימום הוצאה

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

בשנים האחרונות נראה שכמעט אין דירה ללא הנמכת תקרה באחד החדרים. הנמכת תקרה נהייתה חלק בלתי נפרד מעיצוב דירות חדשות ומשופצות. רוב האדריכלים יציעו כיום להנמיך תקרה, מצרכים עיצוביים או מעשיים. ניתן לשלב בתקרה המונמכת מנורות כאשר גופי התאורה מוסתרים בחלל שמעליה.

למה להנמיך תקרה?

כפי שנכתב, הנמכת תקרה יכולה לענות על צורך פרקטי או עיצובי. הצורך הפרקטי העיקרי הוא התקנת מזגן. בשנים האחרונות המזגנים הפכו לקטנים יותר ויותר. למרות זאת, אנו לא מעוניינים שהמזגן יבלוט בדירה, ואחת האפשרויות הטובות ביותר להסתיר אותו היא באמצעות הנמכת התקרה ומיקום גוף המזגן בחלל שנוצר בין התקרות. צורך פרקטי נוסף הוא התקנת גופי תאורה.

סוגי הנמכות

רוב הנמכות התקרה מבוצעות בעזרת תקרות גבס. אם מדובר על הנמכת תקרה לצרכים עיצוביים ניתן להשתמש גם בחומרים אחרים שיתרמו ליצירת אפקט עיצובי כמו זכוכית או עץ. אפשר כמובן להנמיך את התקרה בגבהים שונים באותו חדר וכך ליצור אלמנט עיצובי מיוחד.

איך לעשות את זה בזול?

ראשית כל, חשוב להבין את הצורך המדויק שלנו. מאיזו סיבה אנו רוצים להנמיך תקרה, ובאילו חלקים בבית. בשלב השני כדאי לערוך סקר שוק ראשוני ולהבין את טווח המחירים. כדאי לבחור בקבלן אמין ומוכר שעוסק בבניית תקרות גבס. זכרו – לעתים מה שעולה בזול נגמר ביוקר!

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן